reklama

Zažíva Francúzsko svoj 11. September?

Pár okamihov po odsúdenia hodných činov v Paríži sa Slovensko tvári opäť ako pevná súčasť Európy. Súcitíme, a tak to je správne. Bez debaty. Nemôžem sa ale zbaviť podozrenia, že do tohto stavu sa dostávame o to ľahšie, keď vinníkmi sú moslimovia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ešte ani nie včera, náš premiér miatol zvyšok západnej Európy svojou „pragmatickou“ politikou a výrokmi voči Rusku a názormi na riešenie konfliktu na Ukrajine a dnes pár okamihov po tragických a odsúdenia hodných činov v Paríži sa Slovensko tvári opäť ako pevná súčasť Európy.

Opäť sme na jednej vlnovej dĺžke. Súcitíme, a tak to je správne. Bez debaty. Vlna pobúrenia sa zdvihla aj v nás. To je tiež správne. Hneď je jasné komu patrí, kto je vinný.

Nemôžem sa ale zbaviť podozrenia, že do tohto stavu sa dostávame o to ľahšie, keď vinníkmi sú moslimovia. Tá bosorácka viera!!! No a ešte sú aj taký potrmavší..... Čo to u nás znamená, je zrejmé. Čím tmavší tým horší. Takých dávať na pranier to vieme. To je u nás čosi ako národným športom, už dlhodobo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No a hneď je aj druhá vec jasná, aspoň ako sa to dočítame na niektorých blogoch: S multikulturálnou Európou to nevyšlo. Proste to nejde, nedá sa. Priznávam, to čítať nie len na blogoch u nás. Ale na druhej strane ak to je takto jasné práve u nás, tak to asi tak je. Veď Slovensko je krajina s početnou moslimskou obcou. Koľko že to bolo? Nula celá ... Je teda neodškriepiteľným faktom, že to vieme posúdiť najlepšie. Tak povediac z prvej ruky.

Napokon Slovensko bolo multikulturálne. Hej, asi tak do roku 1942, potom po vojne sme sa osvedčili opäť, keď sme odsunuli Nemcov. Ešte tu existujú nejaké problémy s Maďarmi a hlavne s „cigánmi“, ale tie vyriešime hneď po tom, čo našich európskych susedov zbavíme tej moslimskej pliagy! Veď je jasné že sú zlí. Pre nás to je stopercentné. Veď sme sa my už s nimi stretli. Minimálne vtedy pri Viedni a ešte aj tí kosovskí Albánci, čí ktorí z nich to boli? Keby boli zadubení tí, ktorí jakživ žiadneho nevideli. Ešte viac ale groteskne vyznieva, keď kričí Slovač z Británie: Maximálne sprísnenie imigračnej politiky! A ja mám problém. Ako vysvetlím Jükselovi, manželovi manželkinej sesternice, Turkovi, že je síce správny chlap ale s tou multikulturalitou to U NÁS nevyšlo...Som z toho celý zmätený ....

SkryťVypnúť reklamu
reklama

V čom mám viac jasno je, že Paríž zažil svoj 9/11. A myslím si, že aj Slováci to tak vnímajú. Paralel je tam hneď niekoľko. Najprv, presne ako pri útokoch na WTC, prevláda sympatizovanie s obeťami a pobúrenie nad útočníkmi. Presne ako v septembri 2001.

Otázne je, či sa situácia tiež nezačne tak trocha meniť? Čí si ešte spomenieme ako to bolo po útokoch na dvojičky? Nezačne sa onen spravodlivý hnev vytrácať, keď sa „zľava“ aj „sprava“ do éteru pomaly začnú trúsiť informácie, že kto vlastne boli obete a čo vlastne robili. Najprv len tak akoby pod rúškom tajomstva, šepotom za krčmovými stolmi. Po par týždňoch potom už nahlas! Už to tabu nebude. Židia. Jasné, pri dráme v kóšer potravinách je to hneď očividné. Pri novinároch z Charlie Hebdo to zatiaľ iba tak pláva pod povrchom. Skôr čí neskôr sa ale začne skloňovať židovský pôvod niektorých z nich, začne sa hovoriť o židovských novinároch ako takých, ich zlom vplyve na spoločnosť, potom o Židoch ako takých a ich zlom vplyve na spoločnosť, o Izraeli, o Sione, etc... No a nezabúdajme, na podozrivú podporu Charlie Hebdo so strany Googlu. Google – Sergey Brin? Jasné na čo narážam?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

V takom prípade sa totiž aj z tohto pohľadu zopakuje 9/11. Vtedy ako teraz sa z nás spravodlivý protimoslimský oheň aspoň na chvíľu vytratí a nahradí ho poriadna protižidovská vatra. Ešte spravodlivejšia. Hneď bude jasné, že obete si za to môžu sami, tak ako si za útok v roku 2001 mohli sami, veď tak ako si za Holocaust mohli sami. Z novín Charlie Hebdo sa stanú TIE židovské noviny Charlie Hebdo. A oní židovskí novinári sa stanú židovskými bankármi z WTC. Zrazu tu nebude Francúzsko s ktorým solidarizujeme, ale židovské Francúzsko, s jeho početnou židovskou obcou, ich vojenské operácie v Afganistane, Mali a na severe Afriky. Francúzsko, ktoré si s Nicolasom Sarkózym a jemu podobnými o takýto útok koledovalo. A nemusím byť prorokom aby som si vedel predstaviť bujnú fantáziu konšpirátorov, presne ako v roku 2001. Útok ako v septembri 2001 Francúzsko už zažilo. Ostáva len dúfať, že nezažije diskusiu ako sme ju zažili u nás i v ďalších krajinách po teroristických útokoch na WTC.

Filip Fetko

Filip Fetko

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Filip Fetko (1983) / Frankfurt n.M. – Štúdium na Univerzite v Salzburgu (2007 Mag.phil., 2013 – Dr.phil.). filipfetko.wordpress.com Zoznam autorových rubrík:  NachrichtenProti prúduKoláže

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu