Nemecký starosta pod policajnou ochranou

Autor: Filip Fetko | 6.4.2015 o 20:04 | (upravené 6.4.2015 o 23:00) Karma článku: 2,14 | Prečítané:  629x

Ostatný mesiac v Nemecku bol naozaj veľmi vzrušujúci a myslím, že ani slovenskej verejnosti neušli demonštrácie vo Frankfurte a tragické udalosti okolo Germanwings. 

O čosi menšiu publicitu očakávam v súvislosti s najnovším prípadom pravicového extrémizmu v Nemecku. Mne osobne sa zdá, že pravicový extrémizmus je v Nemecku za posledných pár rokov na vzostupe. Ak nie na vzostupe, tak aspoň je v spoločnosti viac tolerovaný, inak by si jeho protagonisti nedovolili verejne na seba upozorňovať. Tak ako najnovšie... .

Tento krát aj doslovne extrémne. Drážďany a jeho hnutie PEGIDA je už dosť známe. Menej známe je mestečko Tröglitz, 100 kilometrov od Drážďan, ktoré bolo dnes skloňované vo všetkých nemeckých spravodajstvách. Tamojší starosta bol jasným zástancom integračnej politiky a v meste bol zástancom plánovaného azylového domova pre utečencov, ktorí prišli do Nemecka hľadať pokoj. Ten však pred dvoma dňami vyhorel.  V nemeckej spoločnosti to zarezonovalo ako flashback, ktorí vrátil na povrch spomienky na rasovo motivovaný útok na azylový dom v blízkosti Rostocku z roku 1992, ktorý je kvôli sfanatizovanému útočiacemu davu často označovaný ako pogrom, aj keď obeťami boli Gastarbeitri z Vietnamu.

Späť k dnešku. Potom, čo pravicoví extrémisti plánovaný azylový domov podpálili, starosta od svojich plánov neustúpil.   Ustúpiť nemienia však ani pravicoví extrémisti. Teraz sa zrejme tí istí páchatelia listom starostovi vyhrážajú, že ak bude pokračovať so svojimi plánmi odtnú mu jeho hlavu. Polícia berie tieto vyhrážky úplne vážne a starostu vzala pod jej ochranu.

Znie to neuveriteľne, ale ak si porovnáme ostatné udalosti z obce Malcova vychádza z tohto porovnania Slovensko lepšie ako Nemecko.  Moment! Tak predsa len nie, zabudol som na Vrbnicu ....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Béla Bugár

Maďarskú menšinu na Slovensku reprezentujú v podstate od roku 1989 tie isté tváre.

KOMENTÁRE

Vyčerpá sa s Ficom III Bugárov kredit?

Most-Híd je taký baleťák na hrane.

TECH

Lysohlávky pomohli pacientom s rakovinou

Látka dokázala odhaliť pacientom nový zmysel života.


Už ste čítali?