A vraj sa od Rómov nemáme čo učiť….

Autor: Filip Fetko | 8.2.2015 o 11:50 | (upravené 8.2.2015 o 13:02) Karma článku: 4,70 | Prečítané:  1214x

Rozsudok spoločnosti nad Rómami je jasný, vraj sa od nich nie je čo učiť. No minimálne posledné referendum ukázalo, že je. ...

Prinajmenšom v Prešovskom samosprávnom kraji, ktorý sa ukázal ako najkonzervatívnejší (najzaostalejší, aj keď náskok oproti ostatným krajom nie je priepastný), dokázali ísť Rómovia príkladom. To ukazujú štatistické výsledky referenda zverejnené na sme.sk. Totiž kým v obciach ako Lendak alebo Hromoš s takmer nulovou rómskou populáciou prišla k urnám viac ako polovica obyvateľov obce, a nie na to aby vyjadrili svoj nesúhlas s referendom, v obciach ako Podhorany alebo Stráne pod Tatrami, alebo Lomnička kde absolútne dominuje rómske obyvateľstvo, k urnám prišlo iba 11,5 alebo 5, resp. 6,5 % oprávnených voličov.  S trochou zovšeobecnenia by sa mohlo zdať, že to boli len Nerómovia, ktorí prišli vyjadriť svoj negatívny postoj k homosexuálom a naopak, že Rómovia sú tolerantní. Tak to hádam nie. 

Veď to by znamenalo, že sa od Rómov máme čo učiť! Nie, nie a nie! Asi je realitou, že nie celá rómska minorita sa zaujíma o spoločenské dianie, ale predstavte si ten paradox, že by slovenskému zadubencovi mali ísť práve Rómovia príkladom.Neakceptovateľné! 

Mimochodom, že v obciach ako Lendak  v referende hlasovalo  iba 50 a nie celých 100%  obyvateľov, by mohlo  možno, ale naozaj len možno, súvisieť s tragickou realitou na Slovensku, predovšetkým na Východe. A totiž, že druhá polovica obce musí pracovať v zahraničí a preto sa referenda nemohla zúčastniť. (To ale neznamená, že z tej prvej polovice, má prácu každý).

Ale to bude iste tiež len blud. Každý totiž vie, že prácu na východe Slovenska ma každý, v zahraničí nepracuje takmer nik a tolerantnejší človek ako Slovák Neróm neexistuje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?